Opinie o warsztatach

Poniżej klika opinii na temat warsztatów dla maturzystów „Ostatni Dzwonek przed Maturą”:

Opinia o warsztatach jednej z uczestniczek:

Warsztaty chemiczne dla maturzystów „Ostatni dzwonek przed maturą” już od pierwszego dnia ich trwania ogromnie mi się spodobały. Cotygodniowe zajęcia były zawsze prowadzone w ciekawy sposób (nie brakowało również żartów ze strony prowadzących warsztaty). Forma zajęć, czyli wykład, a potem ćwiczenia, pozwalała na uporządkowanie i utrwalenie materiału. To bardzo ważna sprawa dla każdego maturzysty, by w trakcie przygotowań do matury nie wkradł się chaos. Najmilej wspominam nagrodę w postaci możliwości przeprowadzenia doświadczenia przed wszystkimi i pochwałę za rozwiązanie największej ilości zadań umieszczonych na facebooku! To mi dało sporo motywacji i chęci pogłębiania swojej wiedzy z chemii, co koniec końców zaprowadziło mnie po maturze nigdzie indziej, a właśnie na Wydział Chemii Uniwersytetu Jagiellońskiego, na którym podjęłam studia chemiczne. „Ostatni dzwonek przed maturą” pozwala w szybkim czasie nauczyć się jakże obszernego zakresu maturalnego w przemiłej atmosferze. Gorąco polecam!

Opinia nauczyciela uczącego w jednym z krakowskich liceów:

Uważam, że warsztaty „Ostatni dzwonek przed maturą” są bardzo dobrym i trafionym pomysłem skierowanym do uczniów szkół średnich. Świadczy o tym bardzo duże zainteresowanie nimi uczniów klas trzecich oraz wielka uwaga i zaangażowanie tychże uczniów jakie dało się dostrzec podczas trwania warsztatów. Organizowanie takich warsztatów ma głęboki sens z wielu powodów. Poniżej przedstawiam kilka, z mojego punktu widzenia najważniejszych:

  • Przy małej liczbie godzin lekcyjnych nawet w klasach z chemią jako wiodącym przedmiotem (trzy godziny w ciągu jednego roku) dodatkowe ćwiczenia utrwalające i powtórzeniowe zdobytej wiedzy dadzą uczniom lepsze przygotowanie do egzaminu maturalnego a co za tym idzie lepsze wyniki.
  • Większe zainteresowanie uczniów przedmiotem który uchodzi za trudny i wymagający dużo systematycznej pracy.
  • Lepsze przygotowanie uczniów do studiowania kierunków gdzie chemia jest przedmiotem obowiązkowym. Często uczelnie organizują dla studentów pierwszego roku zajęcia wyrównawcze z materiału licealnego aby nadrobić braki. Takie warsztaty umożliwiają spotkanie się uczniów z różnych szkół i są dużą szansą na wyrównanie różnic w wiadomościach i umiejętnościach     przed maturą a nie dopiero na studiach.
  • Uczniowie nieśmiali i niezbyt pewni swoich umiejętności będą mogli w grupie innych uczniów nie ze swojej szkoły sprawdzić się jeszcze przed maturą.
  • Uczniowie mają wybór pomiędzy świetnie zorganizowanymi warsztatami dającymi im możliwość wyrównania braków a korepetycjami.

Fragment opinii o warsztatach przekazanej prowadzącym przez nauczyciela chemii z 15-letnim stażem oraz egzaminatora CKE:

Zorganizowane po raz pierwszy w roku szkolnym 2010/11 i kierowane do maturzystów warsztaty „Ostatni dzwonek przed maturą” mają szansę bardzo pozytywnie wyróżniać się na rynku edukacyjnym. Maturzyści będą mogli solidnie powtórzyć wiadomości. Warsztatowa forma zajęć, kładąca duży nacisk na indywidualne ćwiczenia, pomoże im sprawdzić się przed egzaminem maturalnym i poprawić umiejętności, na ćwiczenie których nigdy nie ma wystarczającej ilości czasu w szkole.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s