Wykładowcy

dr Karol Dudek

Doktor nauk chemicznych specjalizujący się w dydaktyce chemii – absolwent Wydziału Chemii UJ. Na co dzień asystent w Zakładzie Dydaktyki Chemii Wydziału Chemii UJ oraz nauczyciel w VIII Prywatnym Akademickim Liceum Ogólnokształcącym i Prywatnej Szkole Podstawowej Academos. Pomysłodawca warsztatów „Ostatni dzwonek przed maturą”.
 
„Na co dzień realizuję swoją pasję, którą jest nauczanie w VIII Prywatnym Akademickim Liceum Ogólnokształcącym w Krakowie oraz Prywatnej Szkole Podstawowej Academos. Prowadzę również seminaria dla studentów chemii i ochrony środowiska z „Dydaktyki Chemii”, przygotowujące ich do zawodu nauczyciela. Współpracuję także z Kuratorium Oświaty w Krakowie. Moim celem, który staram się realizować w swojej pracy, jest  przedstawianie trudnych zagadnień chemicznych w prosty sposób.”

 

dr Michał Płotek

Doktor nauk chemicznych specjalizujący się w chemii koordynacyjnej – absolwent Wydziału Chemii UJ. Na co dzień asystent w Zakładzie Chemii Nieorganicznej Wydziału Chemii UJ oraz asystent w Zakładzie Chemii i Fizyki Konserwatorskiej Wydziału Konserwacji i Restauracji Dzieł Sztuki Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie.

„W warsztatach biorę udział od czasu ich powstania. To ja odpowiadam za sprawy organizacyjne. Dlatego jeśli napiszesz do nas maila lub wiadomość to odpowiem Ci właśnie ja. Prowadzenie zajęć z maturzystami w ramach warsztatów „Ostatni dzwonek przed maturą” jest moim hobby, które sprawia mi wielką satysfakcję, o czym będziesz mógł się przekonać szczególnie w czasie zajęć z obliczeń chemicznych oraz chemii fizycznej.”

mgr Tomasz Wichur

Absolwent klasy biol-chem w II Liceum Ogólnokształcącym w Krakowie, a następnie kierunku chemia na Wydziale Chemii UJ. Obecnie doktorant w Katedrze Chemii Farmaceutycznej UJ CM. 6EE7463A-CFE9-4AD1-B9B9-077DB09A6029

„O tym, że chcę zostać nauczycielem, zdecydowałem w pierwszej klasie szkoły podstawowej. W gimnazjum pokochałem chemię i wiedziałem już, że z tą wspaniałą dziedziną nauki zwiążę swoją przyszłość. Zajęcia z maturzystami w ramach warsztatów „Ostatni dzwonek przed maturą” prowadzę od siedmiu lat. Na moich ćwiczeniach cząsteczki wody są głowami Myszki Miki, tworzenie kationów żelaza przypomina sytuację z napadem na osobę niosącą siatki z pomarańczami, zaś polimeryzacja alkenów i wzory rzutowe Fischera są okazją do małego treningu fitness ;-)”

 

Zespół warsztatowy tworzą również:

 

Dębowskamgr Aleksandra Dębowska

Surówka dr inż. Marcin Surówka

ProcnerMagdalena

dr inż. Magdalena Procner

DSC_1340

dr inż. Justyna Polaczek

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s